ZMAJEVE DEČJE IGRE

Međunarodni centar književnosti za decu

 

49.

JUNSKI PROGRAMI

Pesmo moja, zamiriši svetom

Novi Sad - 6-10. jun 2006.

 


Junske programe 49. Zmajevih dečjih igara

finansijski su podržali:

Generalni pokrovitelj

Grad Novi Sad

Pokrajinski sekretarijat za kulturu i obrazovanje

Ministarstvo kulture Republike Srbije


VELIKI ZMAJEVI

BAMBI- Koncern zdrave hrane, Požarevac

DDOR NOVI SAD

ERSTE BANK

JP PTT SRBIJE, Beograd

KOMERCIJALNA BANKA, Beograd

LAFARGE, Beočin

NIS PETROL- NAFTAGAS PROMET, Novi Sad

NIS, Novi Sad

HYPO ALPE-ADRIA -BANK, Beograd

HEMOFARM KONCERN, Vršac


GENERALNI POKROVITELj VATROMETA

LAFARGE, Beočin


Veliku zahvalnost za podršku izražavamo prijateljima iz

Norske Barne -og Ungdomsbokforfattere Oslo


VELIKI DONATORI

Elektrovojvodina, Novi Sad

Rodić MB, Kula

Naučni institut za ratarstvo i povrtarstvo, Novi Sad


DONATORI

Slap group, Beograd- Čačak

Stylos group, Novi Sad

Mc Donald's restorani d.o.o. Novi Beograd

Novosadski sajam, Novi Sad

Avon, the company for women

JKP Gradsko zelenilo, Novi Sad

JP SPC Vojvodina, Novi Sad

JP Poslovni prostor, Novi Sad

D.P. Niva, Novi Sad

Banini, Kikinda

Simin-Simin doo, Futog

Neoplanta, industrija mesa, Novi Sad

Didakta, Novi Sad

Agencija Sabljar, Novi Sad

Metropolis media, Beograd

Restoran Dukat, Novi Sad

Navip Fruškogorac, Petrovaradin


MEDIJSKI SPONZORI

Radio televizija Novi Sad

Dnevnik, Vojvodina press Novi Sad


Utorak 6. jun

10.30

Zmajev grob u Sremskoj Kamenici


KAD SE PUSTIŠ U DAVNINE SVETE...

Zmajeve Svetle grobove govori

Aleksandra Ilić Pleskonjić, dramska umetnica


11.00

Spomen zbirka Jovan Jovanović Zmaj, Sremska Kamenica


PESMO MOJA, ZAMIRIŠI SVETOM

Otvaranje Junskih programa 49. Zmajevih dečjih igara


Igre otvara Mirjana Stefanović, nosilac Zmajevog štapa


Dodela priznanja ovogodišnjim laureatima

Milovanu Danojliću, Igoru Kolarovu, mr Jovanu ljuštanoviću i

Izdavačkoj kući Kreativni centar iz Beograda

Na štafelajima, sve dugine boje iscrtavaće Milan Milić Jagodinski,

Sonja Ardan i Sašenjka Meljnikov Ivanović



13.00

Svečana sala Gradske kuće

Trg slobode 1


DA VAS ZDRUŽI BRATSKA SLOGA


Prijem za učesnike Junskih programa 49. Zmajevih dečjih igara

priređuje Maja Gojković, gradonačelnik Novog Sada

Nastupa Irena Josifoska, violončelo

u klasi prof. Judit Niderholcer Josifoska

Klavirski saradnik: Eleonora Mali


17.00

Svečana sala Gradske kuće, Trg slobode 1

SVE ŠTO RASTE, HTELO BI DA PEVA

( Bratstvo/Zmajeve dečje igre, 2006.)


Predstavljanje Antologije srpske poezije za decu

objavljenje dvojezično na bugarskom i srpskom jeziku

O knjizi govore autori, recenzenti i prevodioci


17.00

Balon na Trgu slobode

DECA MOGU DA POLETE

SAMO TREBA DA SE SETE!


17.00

Trg slobode


BOLNICA ZA MEDVEDIĆE


Projekat EMSA Novi Sad (Evropska Asocijacija Studenata Medicine)

čiji je cilj da se deca predškolskog uzrasta oslobode straha od belih mantila i upoznaju sa osnovama zdrave ishrane i lične higijene

Koordinatori projekta:

Miljana Stanojević i Nenad Đermanov

Učestvuju studenti Medicinskog fakulteta iz Novog Sada:

Miljana Stanojević, Nenad Đermanov, Dragana Bosnić, Slađana Sekulić, Milena ljevaja, Ivana Milanov, Milena Baćanović, Jasmina Jelić, Milica Hrvaćanin, Svetlana Popović, Dina Debeljak, Nenad Svilar, Jelena Lučić ljiljana Dražetin, Jovana Čanađanović, Marina Častven,

Marija Jović,Gezim Čobović


17.30

Trg slobode


KREATIVNE RADIONICE

Lutkarska, slikarska, muzička i

radionica žongliranja


17.30

Zmaj Jovina ulica, mala scena


Nastupaju: Tri flauta Flautisimo

Nataša Drinić, Nina Kočić i Milica Vasin

Trio flauta Mio trio

Ivona Radivojević, Marijana Hupik, Olivera Alić

Kulturni centar Kruševac

Putujući Ćututuk, Novi Sad




18.00

Pozorište mladih, velika sala


PEPEljUGA


lutarska predstava

Pozorišta Branislav Nušić iz Šida



19.00

Galerija Upidiv

Ilije Ognjanovića 6


BAJKA O ZLATNOM PETLIĆU


izložba ilustracija za uxbenike i knjige za decu

Srđana Rankova

Izlozbu otvara Zdravko Rajčetić



20.00

Trg slobode, Velika scena


PESMO MOJA, ZAMIRIŠI CVETOM


Učestvuju: Mirjana Stefanović,Raša Popov, Dobrica Erić,

Slobodan Stranišić, Igor Kolarov, Baletska škola iz Novog Sada....


20.30

Nezavisna umetnička asocijacija

IZBA

Trg mladenaca


BITI SANELA MILOŠEVIĆ


izložba lutaka

Sanele Milošević



21.30

Trg slobode, Velika scena


USPAVANA LEPOTICA


Balet u izvođenju

Baletskog studia Ivana iz Vršca



22.00

Trg slobode


VATROMET



Sreda 7. jun

10.00

Mala sala Matice srpske

Matice srpske 1



ROMAN ZA DECU I MLADE NA RAZMEĐI VEKOVA-

POETIKA I ISTORIJA ŽANRA

Savetovanje o književnosti za decu


Učestvuju: dr Slobodan Ž. Marković, dr Voja Marjanović, dr Radomir Životić, mr Milivoje Mlađenović, dr Cvijetin Ristanović, dr Miomir Milinković, dr Stana Smiljković, mr Aniko Utaši, Isidora Gordić,

dr Vasilije Radikić, Vesna Aleksić

Moderator mr Jovan ljuštanović



10.00


DECO MOJA NAJMILIJA

Gostovanje pisaca u novosadskim školama


Mirjana Stefanović, Gordana Maletić, Vesna Ćorović Butrić,

Slavka Petković Grujičić, Vesna Vidojević Gajović, Lidija Nikolić,

Gordana Timotijević, Zorica Bajin Đukanović,

Raša Popov, Vladimir Andrić,Gradimir Stojković,

Slobodan Stanišić, Dobrica Erić, Mošo Odalović, Dragomir Ćulafić, Igor Kolarov, Uroš Petrović, Momir Dragićević, Ranko Pavlović, Branka i Mlađa Veselinović, Dejan Aleksić, Dejan Đonović

Rajko Joličić, Milutin Đuričković, Jovica Đurđić...





11.00

Galerija Matice srpske, Trg galerija 1


BAJKOVITI SVET

Završno druženje malih maštara

okupljenih oko lista za decu Maštalica,

urednik Vesna Pantić


Gosti: hor i orkestar vrtića Marija Petković iz Subotice,

pod vođstvom Marine Piuković i Dajane Šimić,

mali maštari iz novosadskih vrtića

i glumica Vera Hrćan Ostojić


12.00

foaje Glavne pošte

Narodnih heroja 2


NACRTAJ SVOG POŠTARA

I POŠTANSKU MARKU


Izložba dečjih radova

sa konkursa JP PTT Saobraćaja Srbija


Izložbu otvara Raša Popov



13.00

Gradska biblioteka - Dečje odeljenje

Dunavska 1


OSMEH SUNCU


Predstavljanje zbornika dečjih radova

Učestvuju: mr Predrag Jašović, Stevan Beljanski i Rale Nišavić



13.00

Zavod za zaštitu prirode

Radnička 20



Otvaranje izložbe likovnih radova dece

realizovana u saradnji

sa Centrom za likovno vaspitanje dece i omladine Vojvodine



17.00

Svečana sala Gradske kuće

Trg slobode 1


OVDE STANUJU PESME


Sećanje na književnika Dragana Lukića,

počasnog predsednika Zmajevih dečjih igara

Govore: porodica, prijatelji i saradnici Dragana Lukića

Moderator: Mirko S. Marković


17.00

Trg slobode


BOLNICA ZA MEDVEDIĆE



17.30

Trg slobode


KREATIVNE RADIONICE


Lutkarska, slikarska, muzička i

radionica žongliranja



17.30

Zmaj Jovina ulica, mala scena


Učestvuju učenici Muzičke škole Isidor Bajić iz Novog Sada:

Vladimir Ilić, Andrej Bojović, Marko Trivunov, Nikola Tanasković, Aleksandar Aleksandrović, Ana Tintor,

Nevena Miodragović, Stefan Krnjajić

Studio za igru i učenje Snovi, Novi Sad

Vršačka literarna radionica

NDA Veselo majmunče, Šabac



18.00

Trg slobode, Velika scena


KAO STAZA ZLATOTKANA


Nastupaju

Dečiji festivalski hor iz Požege, dirigenti ljiljana i Mario Meršnik

Dečiji hor Vojislav Voja Ilić Somborskog pevačkog društva

Udruženje za negovanje talenata Sveti Sava, Pačir

Srpsko pevačko društvo Bratstvo, Pljevlja


19.00

Društvo književnika Vojvodine

Braće Ribnikar 5


VOZAČ DEČJIH KOLICA


izložba ilustracija

Aleksandra Pedovića


Reč na otvaranju

Jasmina Lukić i Pop D. Đurđev


19.00

Trg slobode, Velika scena

U L I Č A R O L I J E


Učestvuju: vrtići Maslačak i Zemlja Čuda iz Novog Sada,

Kockica iz Futoga, Dječiji savez Tivta ,

xez dens studio Impuls iz Novog Sada, plesni klub Lala iz Novog Sada...

Program vode Laura Vujković i Milorad Vujkov

 

22.00


TIHO NOĆI



Četvrtak 8. jun


10.00

Pozorište mladih, mala sala


NESREĆNA KAFINA


lutkarska predstava

Gradskog pozorišta iz Rume


DETE JE ČOVEK U ODELU DETETA


predstava Škole glume i scenskog pokreta, Novi Sad



10.00

Matica srpska, mala sala

Matice srpske 1

ROMAN ZA DECU NA RAZMEĐI VEKOVA - ISTORIJA I POETIKA ŽANRA

Savetovanje o književnosti za decu


Učestvuju: dr Tihomir Petrović, mr Snežana Šarančić Čutura,

dr Olivera Radulović, Nataša Polovina, Valentina Hamović,

Marina Tokin,Jelena Spasić, Zorica Haxić,

Dragoslava Žutić,Medisa Kolaković

Olivera Šijački, Dragica Šreder...


11.00

Gradska biblioteka, Dunavska 1

Dečje odeljenje

Predstavljanje Jova Kneževića, ovogodišnjeg laureata

književne nagrade Mali princ koja se dodeljuje u Tuzli.

Učestvuju umetnici okupljeni oko Udruženja prijatelja knjige Mali princ


17.00

Trg slobode

BOLNICA ZA MEDVEDIĆE

 

17.30

Trg slobode

KREATIVNE RADIONICE

Likovna, lutkarska, muzička i

radionica žongliranja


17.30

Zmaj Jovina ulica, mala scena

Učestvuju: učenici osnovnih škola Veljko Petrović iz Begeča

i Rudovci iz Rudovaca

Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju, Veternik

Gradsko pozorište, Ruma


18.00

Trg slobode, Velika scena

KAO STAZA ZLATOTKANA


Nastupaju: Kud Vinogradar, Ledinci, Skud Železničar- Folklorni ansambl Vila, Novi Sad, Kud Tronoša, Korenita,

Kud Karaxić, Loznica, Kic Mladost, Futog, učenici osnovne škole Nata Jeličić, iz Drenovca i Slavko Rodić, iz Bačkg Jarka,

Kud Mačvanka, Klenje, folklorna sekcija Biblioteke

Diša Atić, Vladimirci, Plesni klub Zec, Titel


19.00

Trg slobode, Velika scena

U L I Č A R O L I J E

Učestvuju:

vrtići Dunavski cvet i Pužić iz Novog Sada,

osnovne škole Petar Kočić iz Inđije,

Petefi Šandor i Đorđe Natošević iz Novog Sada

Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju iz Veternika...

Program vode Sandra i Danilo



Petak 9. jun


9.30

Trg slobode, Velika scena

TREBA HTETI, TREBA SMETI...

Program dece Predškolske ustanove

Radosno detinjstvo iz Novog Sada


10.00

Pozorište mladih, mala sala

Ignjata Pavlasa 2

ZAVRZLAMA

predstava lutkarskog pozorišta Cvrčak

osnovne škole Aleksa Šantić iz Ugljevika

 

SAČUVAJMO PLANETU ZA BUDUĆNOST

lutkarska predstava osnovne škole Branko Radičević iz Pančeva


12.00

Pozorište mladih, mala sala

PRIČA O RAKU KROJAČU

lutkarska predstava produženog boravka i vrtića Svitac

iz Sremske Kamenice

 

SASVIM OBIČNA PRIČA O BOLESTIMA

predstava Dramskog sudija iz Budve


17.00

Gradska galerija, Bačka Palanka

Ulica JNA 19

Izložba likovnih radova dece predškolskog uzrasta

realizovana u saradnji sa dečijim centrom Različak i Kulturnom centrom Bačka Palanka

Izložbu otvara Pop D. Đurđev


17.00

Balon na Trgu slobode

DECA MOGU DA POLETE,

SAMO TREBA DA SE SETE!


17.00

Trg slobode

BOLNICA ZA MEDVEDIĆE

 

17.30

Trg slobode

KREATIVNE RADIONICE

Likovna, lutkarska, muzička i

radionica žongliranja


17.30

Dunavska ulica


KARNEVAL


pridružite se veseloj maskiranoj povorci dece,

koja će proći kroz centar grada do Trga slobode

Karnevalsku povorku vode

maskote Velikih zmajeva

i maestro od karnevala Ratko Radivojević

Animatori karnevala Putujući Ćututuk iz Novog Sada


17.30

Zmaj Jovina ulica, mala scena

Učestvuju: učenici muzičke škole Isidor Bajić iz Novog Sada- Helena Soldat, Daria Radić, Lazar Kubatović, Valentina Jovanović, Jelena Božić, Sandra Jelčić, Jovan Jovanović, Pavle Krstić, Lena Novović, Arsenije Govedarica, Bogdan Dunđerski, Iva Savić, Ana Bursać, Borislav Jovanović

 

17.30

Trg slobode, Velika scena

U L I Č A R O L I J E

KAO STAZA ZLATOTKANA

Koncert gradskog hora Zvončići iz Novog Sada,

umetnički rukovodioci Olga Živković i Branko Ružičin

Nastupaju: vrtići Poletarac, Kalimero, Suncokret iz Novog Sada.....


Izbor najlepših i najmaštovitijih maski Karnevala

Program vode Nataša Vujović, Nevena i Aleksandar Baloš


Subota 10. jun

 

17.00

Balon na Trgu slobode

DECA MOGU DA POLETE,

SAMO TREBA DA SE SETE!

 

17.00

Trg slobode

BOLNICA ZA MEDVEDIĆE

 

17.30

Trg slobode

KREATIVNE RADIONICE

Likovna, lutkarska, muzička i

radionica žongliranja


17.30

Zmaj Jovina ulica, mala scena

Koncert Gudačkog orkestra

Muzičke škole Isidor Bajić iz Novog Sada

dirigent Čaba Zima

 

18.00

Trg slobode, Velika scena

ULIČAROLIJE

Učestvuju: Baletski studio Dina Miklić i vrtići Vidovdanski zvončić iz Novog Sada, Crvenkapa i Biberče iz Futoga

Plesni kulb Bolero i Dinamic iz Novog Sada

plesni kulb iz Novog Sada

Partizan II iz Novog Sada

Mentok dens studio i vrtići Zemlja čuda,

Različak i Novo naselje iz Novog Sada…


19.30

Trg slobode, Velika scena

Koncert grupe

HIGHnjAY

 

20.00

Trg slobode, Velika scena


KONCERT

Dejan Cukić i Spori ritam bend



design by: INternet Club