ZMAJEVE DEČJE IGRE
Međunarodni centar književnosti za decu


48. JUNSKI PROGRAMI
Čuvaj bajku da ti duže traje

PROGRAM
Novi Sad
6 - 10. juna 2005.

Ponedeljak       Utorak       Sreda       Četvrtak       Petak


Preuzmite program u WORD formatu (48 program)

Junske programe 48. Zmajevih dečjih igara
finansijski su podržali:


Grad Novi Sad
Pokrajinski sekretarijat za kulturu i obrazovawe
Ministarstvo kulture Republike Srbije


BUNTOVNICIMA BEZ RAZLOGA

Pre ravno sto godina, u londonskom Pozorištu Vojvode od Jorka, kročivši na daske koje život znače, na velika vrata ušao je u literaturu jedan drski, prgavi dečarac i do dana današnjeg, generacijama, ostao poznat po tome što je odbio da poraste. Iako se prvi put pojavio u romanu Mala bela ptica, još 1902., tek premijera komada izvedenog 24. decembra 1904. godine proslavila je Petra Pana i primorala Džejmsa Metju Barija da ga, sedam godina kasnije, uknjiži i trajno smesti među korice. Od tada Vendino hodočašće po Zemlji Nedođiji, ne prestaje da uzbuđuje najmlađe čitaoce, ali i gledaoce ekranizovanih verzija ove fantastične priče poznatog škotskog noveliste... (dalje)

Pop D. Đurđev


VELIKI ZMAJEVI

NIS - NAFTAGAS PROMET, Novi Sad
DDOR NOVI SAD, Novi Sad
NOVOSADSKA BANKA
RODIĆ MB, Kula
KOMERCIJALNA BANKA, Beograd
KONCERN ZDRAVE HRANE BAMBI, Požarevac
SI & SI Company, Subotica
HEMOFARM KONCERN, Vršac
PTOCREDIT BANKA, Beograd
Generalni pokrovitelj vatrometa LAFARGE, Beočin

Zahvaljujemo se, takođe, na finansijskoj podršci koju su Zmajevim dečjim igrama pružili naši prijatelji iz
Norske Barne- og Ungdomsbokforfatter - Oslo

 

Ponedeljak
6. jun

10.30
Zmajev grob u Sremskoj Kamenici

KAD SE PUSTIŠ U DAVNINE SVETE...
Zmajeve Svetle grobove govori
Goran Sultanović, dramski umetnik

11.00
Spomen zbirka Jovan Jovanović Zmaj, Sremska Kamenica

ČUVAJ BAJKU DA TI DUŽE TRAJE

Otvaranje Junskih programa 48. Zmajevih dečjih igara
Igre otvara Grozdana Olujić, nosilac Zmajevog štapa
Dodela priznanja ovogodišnjim laureatima
Dobrici Eriću, Igoru Bojoviću, Dobrosavu Bobu Živkoviću i
Izdavačkoj kući Bookland
Izložba lutaka autora Zorice Antonijević
U programu učestvuju deca vrtića Čika Jova Zmaj iz Sremske Kamenice, vaspitači Mirjana Lukić i Ana Brežančić
Na štafelajima, sve dugine boje iscrtavaće Sonja Ardan, Stanko Rodić, Milan Milić Jagodinski, Miroslav Borojević Če, Miloš Vukomanović i Aleksandar Bunčić

13.00
Svečana sala Gradske kuće, Trg slobode 1

DA VAS ZDRUŽI BRATSKA SLOGA

Prijem za učesnike Junskih programa 48. Zmajevih dečjih igara priređuje Maja Gojković, gradonačelnica Novog Sada
Goste će pozdraviti hor Muzičkog zabavišta muzičke škole Isidor Bajić iz Novog Sada, umetnički rukovodilac Marija Josimović

17.00
Svečana sala Gradske kuće, Trg slobode 1

ĆILIM POLjE KALIPOLjE

Recital pesnika Dobrice Erića
Program će ulepšati Bojana i Nebojša Brdarić, deca izvođači etno muzike

18.00
Antikvarna knjižara Matice srpske
Matice srpske 1

KOSTA U GRLU
izložba ilustracija knjiga za decu
Koste Milovanovića

Izložbu otvara
Vladimir Andrić, književnik

19.00
Gradska biblioteka
Dunavska 1

Predstavljanje knjige
dr Damnjana Antonijevića
KRITIKA KNjIŽEVNOSTI ZA DECU
(Zmajeve dečje igre, Novi Sad, 2005)

O knjizi govore:
dr Pavle Ilić
mr Jovan Ljuštanović

20.00
Velika scena, Trg slobode

LETEĆI KOVČEG
Otvaranje Igara

21.00
Velika scena, Trg slobode

ŠETNjA KROZ SVET CRTANIH FILMOVA
The Belgrade Dixieland Orchestra

22.00
Trg slobode

VATROMET

Utorak
7. jun

10.00
Mala sala Matice srpske
Matice srpske 1

PRIPOVEDAČKA UMETNOST HANSA KRISTIJANA ANDERSENA, NjENA RECEPCIJA I KNjI@EVNI REFLEKSI
Savetovanje o književnosti za decu

Učestvuju: dr Slobodan @. Marković, dr Voja Marjanović, dr Radomir @ivotić, Grozdana Olujić, mr Milivoje Mlađenović, dr Cvijetin Ristanović, dr Miomir Milinković, dr Stana Smiljković, Aniko Utaši, Milica Seljački, Nataša Polovina, Isidora Gordić, dr Vasilije Radikić, Zorica Haxić, Vesna Aleksić, Nataša Kljajić, Jelena Spasić, Zorica Mančić, Medisa Kolaković,Milan R. Marković, Olivera Šijački, Ljerka Radojčić...
Moderator mr Jovan Ljuštanović


10.00
DECO MOJA SVEKOLIKA
Gostovanje pisaca u novosadskim školama

Vesna Vidojević Gajović, Mirjana Stefanović, Gordana Timotijević, Vesna Ćorović Butrić, Gordana Maletić, Slavka Petković Grujičić, Lidija Nikolić, Raša Popov, Gradimir Stojković, Dragomir Ćulafić, Slobodan Stanišić, Dobrica Erić, Mošo Odalović, Momir Dragićević, Ranko Pavlović, Vladimir Andrić, Uroš Petrović, Branka i Mlađa Veselinović, Igor Kolarov, Milenko Ratković, Rajko Joličić, Jovica Đurđić...

12.00
Gradska biblioteka,
Dunavska 1, dečje odeljenje

Predstavljanje prevoda knjige Golicavi car Pavla Jankovića Šoleta na rumunski
Govori: Ana Nikolina Ursulescu

13.00
Zavod za zaštitu prirode
Radnička 20

BAJKE U BOJI
Izložba likovnih radova dece iz Srbije i Crne Gore
realizovana u saradnji sa Centrom za likovno obrazovanje dece i omladine Vojvodine

Nagrađeni: Dragan Simić, Svetlana Bugarski, Gala Golubović, Karolina Jurić, Miloš Stefanović, Stevo Lužaić, Jelena Puzović, Anđela Haralambov, Viktorija Kurina, Timea Božić, Dragana Mandić, Viktor Blagojević, Dušan Nikolić, Lea Kanjuh.
Nagrađeni kolektivni rad: Dom za decu i omladinu, Veternik
Dečja likovna radionica, Kikinda
Nagrađeni likovni pedagozi: Verica Milivojev i Ratka Đider

16.00
Mala sala Matice srpske
Matice srpske 1

PRIPOVEDAČKA UMETNOST HANSA KRISTIJANA ANDERSENA, NjENA RECEPCIJA I KNjIŽEVNI REFLEKSI
Savetovanje o književnosti za decu (nastavak)

17.00 – 20.00
Trg Slobode

DECA MOGU DA POLETE
SAMO TREBA DA SE SETE!

Balon na trgu Slobode

Pošaljite svoje poetske poruke svetu!!!!

17.00
Svečana sala Gradske kuće, Trg slobode 1

NA IZVORU BISTROM
(Zmajeve dečje igre, Novi Sad, 2005)

Predstavljanje knjige francuske poezije
u izboru i prevodu književnika Laze Lazića

Reč o knjizi
dr Vladimir Kapor

17.00
Novosadsko pozorište, velika sala

SVE DUGINE BOJE
Program na jezicima narodnosti Vojvodine
Učestvuju: Branka Veselinović i Emil Kurcinak, dramski umetnici, prof. Svetozar Saša Kovačević (klavir), Melanija Rimar, književnik, Oana Ursulescu, Monika Pavlov
Poeziju i prozu govore mališani iz Budisave, Temerina, Bačkog Petrovca, učenici osnovnih škola Petefi Šandor, Sonja Marinković, Jožef Atila i Nikola Tesla iz Novog Sada, Olga Petrov Radišić iz Vršca,članovi Rusinskog prosvetnog društva iz Novog Sada

17.00
Zmaj Jovina ulica

VAJARSKA RADIONICA
Radionicu vode Monika i Valerija Sigeti

17.30
Zmaj Jovina ulica

LUTKARSKA RADIONICA
Radionicu vode Nela Alilović, Sanela Milošević i Roko Radovniković

18.00
Velika scena, Trg slobode

KONCERT

Dečiji festivalski hor iz Požege
Dirigenti: Ljiljana i Mario Meršnik
Hor Begečke mašnice osnovne škole iz Begeča

19.00
Velika scena

ULIČAROLIJE

vrtići Zemlja čuda iz Novog Sada, Mandarina iz Subotice, PU Boško Buha iz Inđije, plesna grupa Rex iz Novog Sada, Xez dens studio Impuls iz Novog Sada, studio ritmičke gimnastike Dada, plesni klub Stars iz Subotice, Studio za ples Relaks iz Bačke Palanke
Program vodi Željko Veseljko
Artističke veštine: Vladimir Velimirov

20.00-21.00

Dobrica Erić, Momir Dragićević, Snežana Jović Vlaškalić
Ornela Žižić, recitator iz Novog Sada,
pevači Tijana Stojanović, Miona Ilić, Stefan Mirković, Jasna Đuran, Mihajla Tarnoci, Magdalena Vladislav, Marina Krstić, Nina Vico, Katarina i Maja Krstonošić, Vladan Filipović, Darija Kašanski, Stefan Nikolić, Brigita Lukač, Marko Zagoričnik, Maja Mazić, Katarina Otašević
Plesni klub Ultra dance iz Bukovca i Sremske Kamenice
Program vodi Ratko Kraljević
Muzički urednik programa i kompozitor Jovan Adamov
Muzički producent Lado Leš

21.00 -22.00

Kristina Mihajlovski iz Zemuna, Kristina Lazarević i Nina Ševaljević iz Tivta, Aleksandra Simin, Tamara Jelušić, Jelena Sabljić, Sara Šari i Natalija Mihajlović iz Baletske škole iz Novog Sada, Dječiji savez Tivta sa modno plesnim studiom Da ljui, plesni klub Lala iz Novog Sada, studio ritmičke gimnastike Dada, plesna grupa Mexik iz Bajmoka, plesni klub Harizma dance studio iz Novog Sada, osnovne škole Kosta Trifković i Žarko Zrenjanin iz Novog Sada

18.30
Muzej grada Novog Sada
Zbirka strane umetnosti, Dunavska 27

PAPIRNI TEATAR

O izložbi govori Ljiljana Lazić, kustos i autor izložbe

Izvođenje predstave Snežana i sedam patuljaka
(papirni teatar)
Glumci: Marijana Ratkelić i Vladimir Petković

19.00
Gradska biblioteka
Dunavska 1

Predstavljanje knjige mr Milivoja Mlađenovića
SCENSKE BAJKE ALEKSANDRA POPOVIĆA
(Pozorišni muzej, Novi Sad, 2005)

Govore dr Slobodan Ž. Marković i Miroslav Miki Radonjić

19.00
Velika scena

ULIČAROLIJE

22.00
TIHO NOĆI

Sreda
8. jun

10.00
Mala sala Matice srpske
Matice srpske 1

SRPSKA PERIODIKA ZA DECU 125 GODINA POSLE NEVENA
Savetovanje o književnosti za decu

Učestvuju: dr Tihomir Petrović, mr Jovan Ljuštanović, Tatjana Oluić Musić..

10.00
Velika scena

TREBA HTETI, TREBA SMETI...

Program dece Predškolske ustanove
Radosno detinjstvo iz Novog Sada, vrtići:

Čarolija, vaspitači Leposava Hengl i Tanja Kuzmanović,
Različak, vaspitači Marta Rajda i Gabriela Horvat,
Bajka, vaspitači Mara Marić i Ljiljana Hrnčar,
Bubamara, vaspitač Biserka Cunjak,
Kockica, vaspitači Dušica Miljuš i Spomenka Malbaša,
Kolibri, vaspitači Mirjana Marinkov i Vesna Ševaljević,
Maslačak, vaspitači Olgica Kovačev i Jelena Vojnović,
Palčica, vaspitači Janja Todorović i Svetlana Dašić
Voditelji programa su vaspitači
Nada Berić i Novak Katić

11.00
Srpsko narodno pozorište

PIPI DUGA ČARAPA
Baletska predstava u izvođenju solista i ansambla
Baleta Srpskog narodnog pozorišta

12.00
Gradska biblioteka, Dunavska 1

Rale Nišavić
ANTOLOGIJA POEZIJE ZA DECU

O knjizi govore dr Nikola Strajnić, dr Branko Ristić i autor
Stihove kazuje Miodrag Petrović

17.00 - 20.00
Trg slobode

DECA MOGU DA POLETE,
TREBA SAMO DA SE SETE!
Balon na Trgu slobode
Pošaljite svoje poetske poruke svetu!

17.00
Zmaj Jovina ulica

VAJARSKA RADIONICA
Radionicu vode Monika i Valerija Sigeti

17.30
Zmaj Jovina ulica

LUTKARSKA RADIONICA
Radionicu vode Sanela Milošević, Nela Alilović i Roko Radovniković

17.30
Tr slobode

TRADICIONALNI ŠAHOVSKI MEČ
Pesnika i članova Dečjeg šahovskog kluba Kapablanka
kao i njihovih gostiju: Miloša Roganovića, aktuelnog prvaka Srbije
i Crne Gore, Vuka Savanovića, trostrukog prvaka države...

18.00
Velika scena

KONCERT
Hor muzičke škole Isidor Bajić Bajićevi slavuji
Umetnički rukovodilac
Klavirska pratnja

18.00
Francuski kulturni centar,
Pašićeva 33

Poetski portret Cecile Gagnon, književnice iz Kanade

19.00
Velika scena

ULIČAROLIJE
učestvuju književnici, glumci, muzičari, dečje plesne grupe, horovi,....

Četvrtak
9. jun

9.30
Muzej grada Novog Sada
Zbirka strane umetnosti, Dunavska 27

LUTKARSKA RADIONICA
Radionicu vode Nela Alilović,
Sanela Milošević i Roko Radovniković
Učestvuju mališani iz vrtića Vila Predškolske ustanove
Radosno detinjstvo

17.00 - 20.00
Trg slobode

DECA MOGU DA POLETE,
SAMO TREBA DA SE SETE!

Dan balona
Pošaljite vaše poetske poruke svetu!

17.00
Trg slobode

VAJARSKA RADIONICA
Radionicu vode Monika i Valerija Sigeti

17.30
Trg slobode

LUTKARSKA RADIONICA
Radionicu vode Roko Radovniković, Nela Alilović i Sanela Milošević

18.00
Velika scena

KONCERT
Hor Muzičkog zabavišta muzičke škole Isidor Bajić iz Novog Sada
Umetnički rukovodilac Marija Josimović

19.00
Velika scena

ULIČAROLIJE
učestvuju glumci, mađioničari, pesnici, plesne grupe...

Petak
10. jun

10.00
Muzej grada Novog Sada
Zbirka strane umetnosti, Dunavska 27

LUTKARSKA RADIONICA
Radionicu papirnog teatra vode: Sanela Milošević,
Nela Alilović i Roko Radovniković

11.00
Galerija Matice srpske, Trg galerija 1

BAJKOVITI SVET
Završno druženje malih maštara okupljenih oko lista za decu MAŠTALICA, urednik Vesna Pantić

Gosti: hor i orkestar Predškolske ustanove Naša radost iz Subotice, pod vođstvom Marine Piuković, mali maštari iz novosadskih vrtića, mališani iz Likovne radionice Predškolske ustanove Dečja radost iz Pančeva i glumica Vera Hrćan Ostojić

17.00
Zmaj Jovina ulica

VAJARSKA RADIONICA
Monike i Valerije Sigeti

17.30
Zmaj Jovina ulica

LUTKARSKA RADIONICA
Radionicu vode Roko Radovniković, Nela Alilović i Sanela Milošević

18.00
KARNEVAL

pridružite se velikom maštovitom maskenbalu koji će u karnevalskoj povorci proći ulicama Dunavskom i Zmaj Jovinom
Izbor najlepše maske

18.00
Velika scena

KONCERT
Dečiji hor ?Zvončići?
Rokovodioci Olga Živković i Branko Ružičin

20.00
Velika scena, Zmaj Jovina ulica

KONCERT
Dejan Cukić i Spori ritam bend

PREPORUČUJEMO
da posetite

izložbu PAPIRNI TEATAR
Muzej grada Novog Sada, Zbirka strane umetnosti, Dunavska 27

izložbu DECA FOTOGRAFIJE
Realizacija izložbe SOS Dečje selo i Centar za edukaciju dece u prirodi KASPAR
Muzej Vojvodine, Dunavska 37

Subota 11. jun 2005.
velika scena na Trgu slobode

Učestvuju:
Dečji folklorni ansambl Karpoš, Skopje
Folklorni ansambl Sliven, Sliven
KUD Svetozar Marković, Novi Sad

48. JUNSKE PROGRAME
realizovale su Zmajeve dečje igre

Dušan ĐURĐEV, Dušica MARINOVIĆ, Milica DONDUR MIŠKOV, Vesna PAUNOVIĆ, Jasmina ĆULIBRK

Saradnici na realizaciji:
Aleksandar MIŠKOV, Milica SPASOJEVIĆ, Zorica LAKOVIĆ, Ljubomir ŠIMIĆ, Željko MEDAR

Reditelj programa:
Đorđe DEĐANSKI

Scenarista programa na otvorenom
SNEŽANA JOVIĆ VLAŠKALIĆ
Urednik programa na otvorenom i organizator:
Slavoljub ARSENIJEVIĆ

Ton majstor
Vladimir JONUZOVIĆ

Glavni organizator:
Dušica MARINOVIĆ

Scenografija:
Đorđe ĆIRIĆ

Likovno oblikovanje propagandnih publikacija:
Kosta MILOVANOVIĆ

Prijem gostiju u hotelu Vojvodina:

U realizaciji Junskih programa
48. Zmajevih dečjih igara, dragocenu pomoć su nam pružili:

Pozorište mladih
Gradska biblioteka Novog Sada
Muzej grada Novog Sada
Zavod za zaštitu prirode, Novi Sad
Izdavačko preduzeće Matice srpske
Matica srpska
Novosadsko pozorište
Galerija Matice srpske
Predškolska ustanova Radosno detinjstvo, Novi Sad
Gradska uprava za kulturu Novog Sada
Gradska uprava za komunalne poslove Novog Sada
Gradska uprava za saobraćaj grada Novog Sada
Srednja škola unutrašnjih poslova Pane Đukić, Sremska Kamenica
Centar za likovno obrazovanje dece i omladine Vojvodine
Šah klub Kapablanka, Novi Sad

Izdavač:
ZMAJEVE DEČJE IGRE
21000 Novi Sad, Zmaj Jovina 26

Telefon: 021 613 648; 611 266
Faks: 021 526 245
E-mail: nspop@eunet.yu

www.zmajevedecjeigre.org.yu

Za izdavača:
Dušan Đurđev, direktor


Zmajeve dečje igre

Preuzmite program u WORD formatu (48 program)
design by: INternet Club