ZMAJEVE DEČJE IGRE
Međunarodni centar književnosti za decu


47. JUNSKI PROGRAMI

PROGRAM

Ponedeljak       Utorak       Sreda       Četvrtak       Petak


Preuzmite program u WORD formatu (47 program)

Junske programe 47. Zmajevih dečjih igara
finansijski su podržali:


Izvršni odbor grada Novog Sada
Pokrajinski sekretarijat za kulturu i obrazovanje
Ministarstvo kulture Republike Srbije

BUNTOVNICIMA BEZ RAZLOGA

Pre ravno sto godina, u londonskom Pozorištu Vojvode od Jorka, kročivši na daske koje život znače, na velika vrata ušao je u literaturu jedan drski, prgavi dečarac i do dana današnjeg, generacijama, ostao poznat po tome što je odbio da poraste. Iako se prvi put pojavio u romanu Mala bela ptica, još 1902., tek premijera komada izvedenog 24. decembra 1904. godine proslavila je Petra Pana i primorala Džejmsa Metju Barija da ga, sedam godina kasnije, uknjiži i trajno smesti među korice. Od tada Vendino hodočašće po Zemlji Nedođiji, ne prestaje da uzbuđuje najmlađe čitaoce, ali i gledaoce ekranizovanih verzija ove fantastične priče poznatog škotskog noveliste... (dalje)

Pop D. Đurđev


VELIKI ZMAJEVI

BAMBI, Požarevac
VITAL, Vrbas
NOVOSADSKA BANKA, Novi Sad
SINALCO, Subotica
HEMOFARM, Vršac
Rodić MB, Kula

DONATORI
DDOR Novi Sad, Novi Sad
Elektrovojvodina, Novi Sad
Naučni institut za ratastvo i povrtarstvo, Novi Sad
Kulska banka, Novi Sad
Novosadski sajam, Novi Sad
JKP Tržnica, Novi Sad
Avon, Beograd
Genel, Novi Sad
Pro credit, Novi Sad
JP Novosadska toplana
Agrocoop, Novi Sad
Metropolis media, Beograd
Agrina, Novi Sad
Lafarge BFC, Beočin
Agrovojvodina Komerc servis, Novi Sad
Offset print, Novi Sad
Restoran Dukat, Novi Sad

Zahvaljujemo se, takođe, na finansijskoj podršci koju su Zmajevim dečjim igrama pružili naši prijatelji iz
Norske Barne- og Ungdomsbokforfatter - Oslo

Ponedeljak 7. jun
10.30
Zmajev grob u Sremskoj Kamenici

AJ, NA GROBLJU, NA GOLEMU
- TA UVEK SMO MI NA NJEMU
Zmajeve Svetle grobove govori
Marko Nikolić, dramski umetnik

Otvaranje ZDI

10.30
Zmajev trg, Sremska Kamenica

E, BAŠ, BAŠ,
ČIKA JOVA JE VRTIĆ NAŠ...
muzičko scenske igre dece vrtića Čika Jova - Zmaj,
iz Sremske Kamenice

11.00
Dvorište Zmajeve kuće, Sremska Kamenica

NASLEDNICI SVETOG ŽARA
Otvaranje Junskih programa 47. Zmajevih dečjih igara
Igre otvara pesnik-domaćin, nosilac Zmajevog štapa.

Ovogodišnji nosioci Zmajevog štapa

13.00
Svečana sala Gradske kuće, Trg slobode 1

NEK TRAJE ŠTO DUŽE KOLA NAM SPLET
Prijem za učesnike Junskih programa 47. Zmajevih dečjih igara priređuje podpredsednik Skupštine Grada, gospođa Nada Bregun.
U muzičkom delu programa učestvuju učenici Muzičke škole Isidor Bajić iz Novog Sada:
Daria Radić (violina) i Viktor Radić (klavir)
Irena Josifoski (violončelo)
Renata Zima (violina)

17.00
Svečana sala Gradske kuće, Trg slobode 1

VILINE RAŠLJE
Predstavljanje antologije nemačke lirike za decu i mlade
Autor izbora Njerner Küffner

O knjizi govore:
recenzent Dejan Aleksić
i prevodilac Gordana Timotijević

18.00
Antikvarna knjižara Matice srpske
Matice srpske 1

Otvaranje izložbe
ILUSTRACIJE
Zdravka Mićanovića

Izložbu otvara
Jovan Ljuštanović

19.00
Gradska biblioteka
Dunavska 1

Predstavljanje knjige
dr Slobodana Ž. Markovića
ZAPISI O KNJIŽEVNOSTI ZA DECU III
(Beogradska knjiga, Beograd, 2003)

O knjizi govore:
dr Vasilije Radikić
mr Jovan Ljuštanović

Povelja

19.00
Pozorište mladih – velika sala
Ignjata Pavlasa 4

Premijera predstave
UMAKAŽENI ZMAJ
Rastislava Durmana

Režija i scenografija
Ljuboslav Majera

Kostimograf
Jasna Badnjarević

Kompozitor
Miroljub Aranđelović Rasinski

Autor songova
Pop D. Đurđev

Glume:
Vesna Ždrlja, Saša Latinović, Slobodan Ninković, Sonja Tomić, Marina Cinkocki, Vidosava Jovanović, Dragan Zorić, Zoran Andrejin, Pavle Vujčić, Ratko Radivojević, Miljan Vojnović, Emil Kurcinak, Vera Hrćan Ostojić, Emina Vasić Milić

20.00
Velika scena

DOK NE DOĐE PETAR PAN

Učestvuju:
Cveta Majtanović; Dušan Zrnić; Ana Maglica; Firuca Đina; Udruženje dece muzičara Amadeus, Sombor; Baletski studio Ivana, Vršac; Solletico, Bar; Baletski studi Stage, Zrenjanin; SOS Dečje selo, Sremska Kamenica

Scenarista:
Snežana Jović Vlaškalić

Posle
V A T R O M E T A
sa Petrovaradinske tvrđave
BILO NAM JE ...

TIHO NOĆI

Utorak 8. jun

9.30
Mala sala Matice srpske
Matice srpske 1

Savetovanje o književnosti za decu na temu
PRIPOVETKA ZA DECU - ISTORIJA I POETIKA

Učestvuju: Prof. dr Slobodan Ž. Marković, dr Zorica Turjačanin, dr Voja Marjanović, dr Radomir Životić, Grozdana Olujić, dr Vasilije Radikić, dr Cvijetin Ristanović, dr Tihomir Petrović, dr Miomir Milinković, dr Slavoljub Obradović, dr Stana Smiljković, dr Branko Ristić, Snežana Šarančić, Čutura, Aniko Utaši, Zorana Opačić, Medisa Kolaković, Milan R. Marković, Olivera Šijački, Nataša Kljaić, Marina Tokin...

10.00
Skup ispred hotela Vojvodina

DECO MOJA SVEKOLIKA
Gostovanje pisaca u novosadskim školama

11.00
Mala sala Skupštine Vojvodine
Bulevar Mihajla Pupina 16

Seminar o zaštiti autorskih prava
u organizaciji Zmajevih dečjih igara, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i obrazovanje i Udruženja norveških pisaca za decu iz Osla

Učestvuju:
Hilde Hagerup,
član Udruženja norveških pisaca za decu, iz Osla
mr Ljiljana Rudić - Dimić,
šef Odseka za autorsko i srodna prava Zavoda za intelektualnu svojinu
i drugi

13.00
Zavod za zaštitu prirode
Radnička 20

Izložba likovnih radova dece iz Srbije i Crne Gore, na temu

SAD TI JE DATO, SAD GRLI SVET
realizovana u saradnji sa Centrom za likovno obrazovanje dece i omladine Vojvodine

17.00
Zavod za kulturu Vojvodine
Galerija MOST
Vojvode Putnika 1

U susret letnjoj Olipijadi
OLIMPIJSKE IGRE NA ZMAJEVIM DEČJIM IGRAMA
Otvaranje izložbe karikatura sa konkursa
12. Međunarodnog festivala humora i satire Zlatna kaciga iz Kulturnog centra Kruševac

19.00
Galerija UPIDIV-a “Forma”
Ilije Ognjanovića 3

izložba ilustracija
OD DO
Aleksandra Pedovića

Izložbu otvara
Pop D. Đurđev

19.00
Velika scena

Program na velikoj sceni

ULIČAROLIJE
Učestvuju: Stefan Budimirović’; Nataša Vranić; Nikola Vlašić; Duško Bogićević; Miloš Brkić; Motesori školica Različak, Despotovo; OŠ Petar Kočić, Inđija; Vrtić Neven, Novi Sad; Kluv YUkarateDO, Novi Sad; Plesni klub Una, Zrenjanin; Klub manekena, Novi Sad; Plesni klub Hanny, Novi Sad; OŠ Zdravko Čelar, Čelarevo; Plesni klub Ultra dance, Bukovac i Vrtić Čika- Jova, Sremska Kamenica; KUD Čivija, Šabac; KUD Mačvanka, Klenj; OŠ Nata Jelinčić, Drenovac; Plesni klub Stars, Subotica; Nadaljske zvezdice, Nadalj; Fitnes klub Relaks, Bačka Palanka; Plesna grupa Magic, Bajmok; Grdski hor Zvončići, Novi Sad;

22.00
TIHO NOĆI

Sreda 9. jun

10.00
Velika scena

TREBA HTETI, TREBA SMETI...
Program dece Predškolske ustanove Radosno detinjstvo iz Novog Sada

11.00
Mala sala Skupštine Vojvodine
Bulevar Mihajla Pupina 16

Seminar o zaštiti autorskih prava
u organizaciji Zmajevih dečjih igara, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i obrazovanje i Udruženja norveških pisaca za decu iz Osla

Učestvuju:
Hilde Hagerup,
član Udruženja norveških pisaca za decu
mr Ljiljana Rudić - Dimić,
šef Odseka za autorsko i srodna prava Zavoda za intelektualnu svojinu

12.00
Gradska biblioteka, Dunavska 1

Predstavljanje časopisa za decu
BJELA PČELA
iz Rijeke
namenjen srpskoj nacionalnoj manjini u Hrvatskoj

18.00
TRADICIONALNI ŠAH MEČ
Pesnika i članova dečjeg šahovskog kluba Kapablanka

19.00
Velika scena

ULIČAROLIJE
Učestvuju: Dina Đokić; Marko Zagoričnik; Žana Prijić; Dunja Vujadinović; Branka Marković; Baletska škola, Novi Sad; Dečji savez Tivta; Plesna grupa Enigma, Tivat; Plesna grupa Da Qui, Tivat; Sandra i Melodium, Novi Sad; Vrtić Zemlja čuda, Novi Sad; AKUD Jovan Popović, Titel; Plesni klub Dinamic, Novi Sad; Plesni klub Alisa, Kotor; Englesko zabavište Speak up, Novi Sad; Plesni studio Maje Milenković i vrtići Dunavski cvet i Švrća, Novi Sad; Cyti dance studio, Novi Sad; Sokolsko društvo Matica, Baletska sekcija, Zrenjanin; Društvo za negovanje kulture, umetnosti i sporta Queen, Futog; Plesni klub Lala, Gospođinci; Baletski studio Ivana, Vršac; KUD Vinogradar, Ledinci;

Četvrtak 10. jun

12.00
Gradska biblioteka, Dunavska 1

19.00
Velika scena

ULIČAROLIJE
Učestvuju: Stefan Nikolić; OŠ Danilo Zelenović, Sirig; OŠ Boško Vrebalov, Melenci; Vrtić Zemlja čuda, Novi Sad; DFUR Partizan, Petrovaradin; PU Radosno detinjstvo, Novi Sad i OŠ Vuk Karaxić, Srbobran; Plesni studio Maje Milenković; Plesni studio Impuls, Novi Sad; Vrtić Plavi zec – Cyti dance studio, Novi Sad; Ritmička grupa gimnastike Dada, Novi Sad; Plesni klub Lala, Novi Sad; DFVR Partizan II, Novi Sad;

Petak 11. jun

Gradska biblioteka, Dunavska 1

Predstavljanje poetskog zbornika finalista
16. Nevenovog festivala dece pesnika

O knjizi govore:
Stevan Beljanski i Rale Nišavić

Pesnički program

19.00
Velika scena
Hor Gimnazije Jovan Jovanović Zmaj iz Novog Sada
evergrin kompozicije

20.00
Velika scena

Koncert grupe
PRLJAVI INSPEKTOR BLAŽA I KLJUNOVI

Inspektor Blaža


Zmajeve dečje igre

Preuzmite program u WORD formatu (47 program)
design by: INternet Club