ZMAJEVE DEČJE IGRE
Međunarodni centar književnosti za decu


46. JUNSKI PROGRAMI
Neguj pesmu dok te traje

PROGRAM

Ponedeljak       Utorak       Sreda
Četvrtak       Petak       Subota


Preuzmite program u WORD formatu (46 program)

Junske programe 46. Zmajevih dečjih igara
finansijski su podržali:


Sekretarijat za kulturu i obrazovanje AP Vojvodine
Sekretarijat za obrazovanje i kulturu grada Novog Sada


VELIKI ZMAJEVI

BAMBI, Požarevac
VITAL, Vrbas
MEREDIAN BANKA, Novi Sad
NOVOSADSKA BANKA, Novi Sad
SINALCO, Subotica
HEMOFARM, Vršac


DONATORI
Elektrovojvodina, Novi Sad
JP Novosadska toplana
Kulska banka, Novi Sad
Lafarge BFC, Beočin
Agrovojvodina Komerc servis, Novi Sad
Agrocoop, Novi Sad
JP Gradsko zelenilo
Rodić MB, Kula
JP Informatika, Novi Sad
Offset print, Novi Sad
Marcons, Novi Sad
Štit, Novi Sad
Restoran Dukat, Novi Sad
Ponedeljak 9. jun

10.30
Zmajev grob u Sremskoj Kamenici

KAD SE PUSTIŠ U DAVNINE SVETE
Zmajeve Svetle grobove govori
Gordana Đurđević Dimić, dramski umetnik

10.30
Dvorište Zmajeve kuće, Sremska Kamenica

TO SU ZBORI, TO SU GLASI
Otvaranje Junskih programa 46. Zmajevih dečjih igara
Igre otvara pesnik-domaćin,
u prisustvu dece iz vrtića Čika-Jova i Dečjeg SOS sela iz Sremske Kamenice, i dečjeg tamburaškog orkestra Sićani slavuji.
Program vodi:
Bogdana Bjelica

13.00
Svečana sala Gradske kuće, Trg slobode 1

GDE SU LJUDI DOBRE ĆUDI,
- PESMA S’ ORI!
Prijem za učesnike Junskih programa 46. Zmajevih dečjih igara
priređuje gradonačelnik Novog Sada, gospodin Borislav Novaković.
U muzičkom delu programa učestvuje Andrea Kričković, na harfi.

16.00
Zavod za zaštitu prirode, Radnička 20

Izložba dečjih radova na temu Kulturna baština izabranih
na međunarodnom konkursu revije Likovni život iz Celja.
Izložbu će otvoriti: Bojan Šrot, gradonačelnik Celja i Mihajlo Lišanin,
vlasnik revije Likovni svet
Izložba likovnih radova dece iz Srbije i Crne Gore, na temu

LEPOTA KRAJOLIKA
realizovana u saradnji sa Centrom za likovno obrazovanje dece i omladine Vojvodine

17.00
Svečana sala Gradske kuće, Trg slobode 1

DUGI, DUGI NIZ
Predstavljanje antologije norveške lirike za decu i mlade
U programu učestvuju: Mathis Mathisen, autor izbora,
kao i pisci Bjorn Ingvaldesen, Unni Nielsen i Ronnaug Kleiva

O knjizi govore
Laslo L. Blašković
mr Jovan Ljuštanović

19.00
Svečani hol Izvršnog veća Vojvodine
Bulevar Mihajla Pupina 16

LIŠĆARSKA MENAŽERIJA
Izložba skulptura Radivoja Blečića

Izložbu otvara:
Dušan Đurđev
U programu učestvuje
Gradski dečji hor ZVONČIĆI

20.00
Trg slobode, velika scena

NEGUJ PESMU DOK TE TRAJE

Učestvuju:
glumci Jelica Gligorin i Slobodan Boban Ninković,
hit klinci Ana Bujila, Anja Pavlović, Anja Mašanović, Stefan Nikolić, Katarina Otašević, Olivera Bukvić, Stefana Budimirović, Isidora Tubin, Vanja Stanković, Ana Panić, Jovana Papić, Jasmina Manojlović, Dina Đokić, Nataša Vranić, Dajana Živković, Dunja Vujadinović, Dubravka Ćaćić, Sanja Bašić i plesne grupe Profesional - Novi Sad, City dance studio – Novi Sad, Partizan II – Novi Sad, Partizan III – Petrovaradin, Dinamic – Novi Sad, Ultra dance studio – Bukovac, OKUD Brankovo kolo – Sremski Karlovci, Mini girls – Stara Pazova, Reladž – Temerin, Reladž – Bačka Palanka i Hor OŠ Nikola Tesla – Novi Sad.

Scenarista:
Pop D. Đurđev
Muzički urednik:
Jovan Adamov
Saradnici na programu:
Marina Adamov Stojadinović, Lado Leš, Nataša Adamov

22.00
Trg slobode

VATROMET

Utorak 9. jun

9.30
Mala sala Matice srpske
Matice srpske 1

Savetovanje o književnosti za decu na temu
SRPSKA DRAMSKA KNJIŽEVNOST ZA DECU
ISTORIJA I POETIKA

10.00
Skup ispred hotela Vojvodina

DECO MOJA SVEKOLIKA
Gostovanje pisaca u novosadskim školama

10.30
Zmajeve dečje igre, Zmaj Jovina 26

... BEZ NJIH BI SE BRZO PALO...
Svečano potpisivanje povelje o plemenitim i trajnim namerama između Zmajevih dečjih igara i Velikih zmajeva.

17.00
Antikvarna knjižara Matice srpske
Matice srpske 1

PRIČE SA NASLOVNE STRANE
Otvaranje izložbe ilustracija za knjige
Ane Bihelović

Izložbu otvara
Mirko S. Marković

17.00
Trg slobode

HAJDE DA SE IGRAMO
Mjuzikl Regionalnog pozorišta i Doma kulture iz Novog Pazara
Autor:
Ljiljana Ivanović
Muzika:
Miroljub Rasinski

17.00
Trg slobode

VAJARSKA RADIONICA
Stevana i Monika Sigeti

18.00
Svečani hol Izvršnog veća Vojvodine
Bulevar Mihajla Pupina 16

PEVANIJA I DRUGE SNOHVATICE
Poetski susret učesnika Igara.
U programu učestvuju pesnici: Vlada Andrić, Kiro Donev, Rajko Joličić, Gradimir Stojković, Bosiljka Pušić, Božidar Mandić, Enes Kišević, Denko Rangelov, Kiril Nazarov, Slobodan Stanišić, Mirjana Stefanović...

19.00
U organizaciji Biblioteke grada
Dunavska 1

Predstavljanje knjige
BROJANICE
Marine Žinić Ilić

O knjizi govore:
Pero Zubac
Rale Nišavić
Milutin Šljivančanin

19.00
Trg slobode, velika scena

ULIČAROLIJE

Učestvuju: Baletski studio Millennium - Vršac, Vrtić Plavi zec, City dance studio - Novi Sad, OŠ Ivo Lola Ribar - Novi Sad, Plesni klub Stars - Subotica, Plesni klub Ultra dance - Bukovac, Zabavište Mary Poppins - Novi Sad, Vrtić Petar Pan - Lovćenac i Mali Iđoš,
Plesna grupa Kockice OŠ "Miroslav Antić"- Futog, Vrtić Neven ? Novi Sad, Plesna škola Zec - Titel, Montesori školica Različak - Despotovo, OŠ Zdravko Čelar - Čelarevo, OŠ Petar Kočić - Inđija, Studio ritmičke gimnastike Dada - Novi Sad, KC Beočin, Plesni klub Arena - Novi Sad, Plesni klub Lala - Novi Sad, DFVR Partizan - Petrovaradin, Solletico - Bar i hit klinka Ana Panić.

22.00

TIHO NOĆI

Sreda 11. jun

9.30
Mala sala Matice srpske, Matice srpske 1

Savetovanje o književnosti za decu na temu
SRPSKA DRAMSKA KNJIŽEVNOST ZA DECU
ISTORIJA I POETIKA

10.00
Velika scena, Trg slobode

TREBA HTETI, TREBA SMETI...
Program dece Predškolske ustanove Radosno detinjstvo iz Novog Sada

Moja mama divno priča - deca iz vrtića Vendi, sa vaspitačicom Radoslavom Jevrić; Leptiriću šareniću – deca iz vrtića Sigridrug, sa vaspitačicom Ksenijom Milić; Hajdemo u kolo – deca iz vrtića Mrvica, sa vaspitačicama Rajkom Milojica i Anom Čapelja; Bubamarac – deca iz vrtića Palčica, sa vaspitačicama Natašom Paunović i Tatjanom Janjatović; Laste – deca iz vrtića Kolibri, sa vaspitačicama Julijanom Gaši i Milenom Timotijević; Ovako – deca iz vrtića Plavi zec, sa vaspitačicama Draganom Bedov i Snežanom Popović; Ala je lep ovaj svet – deca iz vrtića Dunavski cvet, sa vaspitačicom Kate Živanić; Dečji tvist – deca iz vrtića Veseljko, sa vaspitačicama Slavicom Stanković i Nevenkom Janjić; To ti je ljubav – deca iz vrtića Čigra, sa vaspitačicama Nadom Čanji i Mirjanom Terzić.
Koordinator programa, pedagog Željka Milanović.
Program vodi, vaspitačica Nada Berić.

12.00
Gradska biblioteka, Dunavska 1

NOVO LICE GOROCVETA
Predstavljanje časopisa za decu Gorocvet,
u izdanju Narodna biblioteka iz Jagodine.

Gosti:
Milan Vasić
Predrag Trajković Peđa
Snežana Vulić
Mirjana Moravčević
Vesna Crnković

12.00
Dečji savez Novog Sada

Učiteljski dom, Vojvode Putnika 1
Godišnja skupština Dečjeg saveza Novog Sada

17.00
Novosadsko pozorište / Ujvideki Szinhaz

Program Igara koji se odvija na mađarskom jeziku

17.00
Trg slobode

VAJARSKA RADIONICA
Stevana i Valerije Sigeti

18.00
Trg slobode

TRADICIONALNI ŠAH MEČ
Pesnika i članova dečjeg šahovskog kluba Kapablanka

18.00
Društvo učitelja Novog Sada
Učiteljski dom, Vojvode Putnika 1

ĐACI PRVACI
Seminar za roditelje, vaspitače i učitelje budućih prvaka,
u organizaciji DUNS-a

19.00
Velika scena, Trg slobode

ULIČAROLIJE

Učestvuju: Dečje zabavište Mali princ - Novi Sad, City dance studio OŠ Jovan Popović - Novi Sad, PU Naše dete, Vrtić Poletarac - Šabac, Folklorna sekcija OŠ Nata Jeličić - Drenova, UA Čivija - Šabac, OŠ Nikola Tesla - Novi Sad, OKUD Brankovo kolo - Sremski Karlovci, Rusinsko kulturno-prosvetno društvo - Novi Sad, OŠ 15. Oktobar - Pivnice, KUD Vinogradar - Ledinci, Klub modernih i sportskih igara M-plus - Kanjiža, Plesni klub Impuls - Novi Sad, OŠ Jovan Jovanović Zmaj - Sremska Kamenica, DFVR Partizan II, Plesni klub Romantika - Novi Sad, Plesni studio Alisa - Kotor, Plesne grupe Belissima i Da qui - Tivat

Četvrtak 12. jun

12.00
Gradska biblioteka, Dunavska 1

NEKO NOVO NEBO
Predstavljanje poetskog zbornika finalista
15. Nevenovog festivala dece pesnika

O knjizi govore:
Stevan Beljanski i Rale Nišavić
Gosti programa su deca-pesnici iz Srbije, Grčke i Slovenije.

17.00
Trgs slobode

VAJARSKA RADIONICA
Stevana i Valerije Sigeti

18.00
Trg slobode

VOZOM POSRED ULICE
Predstava učenika OŠ Mološ Crnjanski iz Srpskog Itebeja, rađena na stihove Raše Popova.

19.00
Velika scena, Trg slobode

ULIČAROLIJE

Učestvuju: Dečiji gradski hor Zvončići - Novi Sad, OŠ Manojle Smiljanić - selo Ravni, AKUD Jovan Popović - Titel, Vrtić Dobra vila - Novi Sad, Plesni studio Profesional - Novi Sad, Gaudium NS+ fitnes i aerobik klub - Novi Sad, Vrtić Hajdi - Novi Sad, Plesni klub Lala - Gospođinci,
Nadaljske zvezdice - Nadalj, KUD Sava Vukosavljev - Veternik, Language laboratory academy - Novi Sad, Plesni studio Dinamic - Novi Sad, OŠ Dr A. Sabovljev - Ečka, Društvo za negovanje kulture, umetnosti i sporta Queen - Novi Sad, OŠ Žarko Zrenjanin - Novi Sad, Madž dance studio - Novi Sad, KUD Jovan Jovanović Zmaj - Sremska Kamneica


Petak 13. jun

17.00
Trg slobode

VAJARSKA RADIONICA
Stevana i Valerije Sigeti


19.00
Velika scena, Trg slobode

19.00
Velika scena, Trg slobode

IZABERI SVOJ PUT

20.00
Velika scena, Trg slobode

Koncert grupe
APSOLUTNO ROMANTIČNO

PREPORUČUJEMO

UPIDIV
Galerija Forma
Ilije Ognjanovića 3

ZDI - ilustracije za decu
Izložba ilustracija članova UPIDIV-a
od 3. do 20. juna 2003.

Subota 14. jun

10.00
Društvo učitelja Novog Sada
Učiteljski dom, Vojvode Putnika 1

Tribina
UTICAJ MEDIJA NA RAZVOJ DECE,
u organizaciji DUNS-a


Zmajeve dečje igre

Preuzmite program u WORD formatu (46 program)
design by: INternet Club