Datum unosa June-15-2016

dsc_4485_1.jpgЗавршена је још једна светковина лепих речи деци у част, а Змају у спомен. Хвала Вам што је заједно с нама све ове године уз Јунске програме Змајевих игара, дочекујете и испраћате, уверени да је то вредно труда, јер на лепој речи заснивају се све друге лепоте овог света.



Datum unosa June-10-2016

dsc_4057.JPG Obojimo muzikom predstojeći vikend. Obavezno posetite koncerte i muzičke predstave koje će se održati na 59. Zmajevim dečjim igrama tokom dana vikenda. Odaberite ritam za sebe i uživajte!

10. jun

18.00

Trg slobode, Velika scena

UZ PESMU SE LEPŠE RASTE

Koncerti dečijih horova
Čarobne frulice DKC Deci na dar,
Predškolske ustanove Naša radost iz Subotice – hor Nevzeta Kadirić,
Suncokreti Muzičke škole Isidor Bajić iz Novog Sada,
Muzičkog centra Orfej iz Novog Sada i Bačke Palanke

20.30
Trg slobode, Velika scena

KLASIKA, DECI!
Koncert Kamernog ansambla Taurunum

Nastupaju: Igor Havran, Isidora Dramićanin, Miloš Stevanović,
Jelica Injac, Zlata Đačić, Atanasija Stanišić, Angelina Jezdić,
Kristina Pavlović, Spasoje Spasojević, Bojana Legen, Emilija Mladenović, Nemanja Lalović, Biserka Marović i Mladen Arsenović

Program: Piazzola: Libertango; Oblivion, Ciao Paris; Adios Nonino;
Pachelbel: Canon in d
Mozart: Eine kleine Nachtmusik
Gardel:Pour una cabeza
Dunajevski:Letite golubovi

11. jun

20.00
Trg slobode, Velika scena

MUZIČKO VEČE MLADIH TALENATA
Koncert Kamernog ansambla ArtLink

ArtLink ansambl:
Prve violine: Marija Radovanović, Miona Topalović,
Anja Vujanović
Druge violine: Katarina Josifoska, Jana Vukićević,
Jana Jakovljević, Aleksa Jovanović
Viole: Nemanja Adamović, Jelisaveta Čivović
Violončela: Vuk Ovaskainen, Petar Pejčić

Solisti: Sergej Skeledžija, violina
Lana Zorjan, violina
Jana Jakovljević, violina
Andrej Balaž, violina
Kristina Zima,
Petar Pejčić i Vuk Ovaskainen, violončelo

Koncertmajstor:
Pavel Doležal (Kamerata Janaček, Republika Češka)
Ansambl pripremao: Uki Ovaskainen

Program:
W. A. Mozart: Divertimento
Koncert za violinu D dur I stav
J. S. Bach Koncert a mol za violinu, I stav
A. Vivaldi: Proleće i Zima
E. Grieg: Holberg svita

20.40
Zmaj Jovina ulica, Mala scena

MUZIKA ILI NIŠTA
Mjuzikl predstava Kreativnog studija Čarolija

12. jun

19.45
Zmaj Jovina ulica, Mala scena

RUSIJA U NOVOM SADU
Koncert dečijeg hora pri Ruskom centru u Novom Sadu

20.00
Trg slobode, Velika scena

MUZIKA JE U NAMA
Koncert Hora Bajićevi slavuji Muzičke škole Isidor Bajić
i Kreativnog M Kutka



Datum unosa June-10-2016

dsc_3767-web.jpgУживајте на нашем Јунском фестивалу у бројним интерактивним програмима, радионицама, концертима, драмским, књижевним и балетским наступима. Предлажемо вам да своју шетњу кроз све маште данас завршите на представама ЦИРКУС КАБАРЕ и МАШТА и МИМ.

20.00
Угао Змај Јовине и Дунавске улице

ЦИРКУС КАБАРЕ
Представа новог циркуса трупе Креативни погон из Новог Сада

20.20
Змај Јовина улица, Мала сцена

МАШТА И МИМ
Пантомима за децу у извођењу Санеле Милошевић и Игора Грексе.



Datum unosa June-10-2016

screen-shot-2016-06-10-at-85036-am.jpgZmajeve dečje igre nisu zaboravile naše mlade sugrađane koji trenutno borave u Dečjoj bolnici i Svratištu za decu ulice .
Za njih će glumci Dramskog studija Nada iz Rume i Pozorišta Teatrilo iz Novog Sada izvesti dve lutkarske predstave LAV I MIŠ, u petak 10. juna.
Program se realizuje u saradnji sa nadležnim službama ovih ustanova.



Datum unosa June-9-2016

dsc_3565.JPGПесма иде кроз свет цео, мото је овогодишњих, 59. Јунских програма Змајевих дечјих игара, који су јуче свечано отворени у Сремској Каменици.
Током дана је у Новом Саду и Сремској Каменици одржано више од двадесет различитих програма: драмске представе, уметничке радионице, музички програми, фолклорни наступи, промоције књига и дечијих листова… уз учешће око 3000 малишана.
Слободан улаз и учешће омогућили су спонзори и донатори фестивала, друштвено одговоре компаније: Меркатор - с, ДДОР осигурање, Телеком Србија, Вода Јазак, Mc Donald’s, Erste bank, Medela, Chips Way, Чаролија пециво, Универзал, Iceberg Salat Centar, Yumis, Janović, NN Tel



Datum unosa June-8-2016

dsc_4000.JPGЗавирите у чудесни свет математике, доведите своје омиљене лутке и меде у Болницу за медведиће, сазнајте све о лепом осмеху и здрављу зуба, научите како живе дивље животиње, проверите своје шаховско умеће, откријте тајне науке на радионицама 59. Јунских програма Змајевих дечјих игара. Научне радионице се одржавају свакодневно у терминима:

8.јун

9.00
Змај Јовина улица
ОСМЕХНИ СЕ ЗДРАВО
Програм припрема и реализује
Служба стоматолошке здравствене заштите
Дома здравља Нови Сад
Координаторка: др Санда Кончар

10.00
Трг слободе
БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИЋЕ
Пројекат ЕМСА Нови Сад у којем учествују
студенти Медицинског факултета из Новог Сада

Учествују:
Лена Ловрић, Ксенија Вушуровић, Вања Дудаш, Драгана Олушки,
Јелена Вушуровић, Биљана Хајризи, Ивана Ковачевић,
Златко Божић, Маргарета Јарамазовић,
Александра Сладојевић и Невена Керезовић
Координатори: Ксенија Вушуровић и Лена Ловрић

17.00
Трг слободе
БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИЋЕ

20.00
Мала сцена, Змај Јовина улица

НИКОЛИНИН СПАС У ПОСЛЕДЊИ ЧАС
и
ТИНЕЈЏЕРСКА ИСКУШЕЊА
Програм Фармацеутске студентске асоцијације Новог Сада
и Гимназије Светозар Марковић

9. јун

9.00
Змај Јовина улица
ОСМЕХНИ СЕ ЗДРАВО
Програм припрема и реализује
Служба стоматолошке здравствене заштите
Дома здравља Нови Сад

10.00
Трг слободе
БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИЋЕ
Пројекат ЕМСА Нови Сад у којем учествују
студенти Медицинског факултета из Новог Сада

17.00
Трг слободе
БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИЋЕ

17.30
Новосадски шах клуб, Пашићева 26/1
ШАХОВСКИ МЕЧ
Учествују:
чланови Дечијег шах клуба Капабланка 1992 и књижевници,
гости 59.Јунских програма Змајевих дечјих игара

10. јун

9.00
Змај Јовина улица
ОСМЕХНИ СЕ ЗДРАВО
Програм припрема и реализује Служба стоматолошке здравствене заштите
Дома здравља Нови Сад

10.00 и 17.00
Трг слободе

БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИЋЕ
Пројекат ЕМСА Нови Сад у којем учествују
студенти Медицинског факултета из Новог Сада

18.00
Трг слободе
МАТЕМАТИГРАРИЈЕ
Едукативна радионица Департмана за математику и информатику
Природно математичког факултета Нови Сад

Радионицу припремају и воде: Милица Бркић, Анђелија Дакић,
Владан Јокановић, Светлана Јурица, Драгана Лујић,
Немања Милошевић, Тијана Митић, Ана Павловић, Наташа Сукур,
Хунор Тот Баги и Јелена Живанић

Координатори: Јелена Алексић и Зоран Путник

11.јун

9.00
Змај Јовина улица
ОСМЕХНИ СЕ ЗДРАВО
Програм припрема и реализује
Служба стоматолошке здравствене заштите
Дома здравља Нови Сад

10.00 и 17.00
Трг слободе
БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИЋЕ
Пројекат ЕМСА Нови Сад у којем учествују
студенти Медицинског факултета из Новог Сада

18.00
Трг слободе
МАТЕМАТИГРАРИЈЕ
Едукативна радионица Департмана за математику и информатику
Природно-математичког факултета Нови Сад

18.00
Трг слободе
ТРАГОМ ДИВЉИХ ЖИВОТИЊА
Едукативна радионица Департмана за географију,
туризам и хотелијерство
Природно-математичког факултета Нови Сад
Радионицу припремају и воде Тања Мицић,
Игор Поњигер и Владимир Марковић, координатори

12.јун

17.00
Трг слободе

БОЛНИЦА ЗА МЕДВЕДИЋЕ
Пројекат ЕМСА Нови Сад у којем учествују
студенти Медицинског факултета из Новог Сада



Datum unosa June-7-2016

59-junski-programi-zmajevih-decjih-igara-vizual-copy.jpgOd srede 8. do nedelje 12.juna, tokom 59. JUNSKIH PROGRAMIMA ZMAJEVIH DEČJIH IGARA, Novi Sad postaje mala dečija kulturna prestonica. Više od 90 književnih, dramskih, muzičkih, plesnih, likovnih, naučnih, multimedijalnih programskih celina, omogućiće učesnicima i publici da kroz umetničko stvaranje iskažu kreativnost, talenat i lepotu detinjstva.
Raspored programskih celina i satnicu možete pogledati na našem sajtu klikom na baner 59.Junski programi dok je detaljan program sa svim učesnicima postavljen na našoj fejsbuk stranici.
Link: https://www.facebook.com/igrarije/
Štampane publikacije koje prate ovogodišnji festival su dostupne u Zmajevim dečjim igrama ( Zmaj Jovina 26/2). Ukoliko su vam potrebne dodatne informacije o našim programima možete se javiti na telefone Zmajevih igara 021 6611 266 i 6613 648.
59. Junske programe su podržali Grad Novi Sad - Gradska uprava za kulturu, Ministarstvo kulture i informisanja, Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija, Pokrajinski sekretarijat za kulturu i javno informisanje, Pokrajinski sekretarijat za zdravstvo, socijalnu politiku i demografiju i društveno odgovorne kompanije.
Ulaz na sve programe je slobodan. Očekujemo vas sa radošću!



Datum unosa June-6-2016

dsc_5769web.jpgНаправите марионету, рецитујте поезију, научите да плетете канапом и прућем, усавршите цртање, направите змаја, упознајте витезове, свирајте удараљке, откријте шта је змајолишки врт на уметничким радионицама током 59.Јунских програма Змајевих дечјих игара. Радионице се одржавају током пет фестивалских дана у центру града, по следећем распореду:

8. ЈУН

18.00
Трг слободе
НАПРАВИ МАРИОНЕТУ У ЛЕТУ
Уметничка радионица Санеле Милошевић и Александре Станојев

18.00
Змај Јовина улица
АТЕЉЕ НА ОТВОРЕНОМ - Сликарска радионица

18.00
Угао Гимназијске и Дунавске улице
ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Дечја поезија и проза
Програм води Бранимир Росић

9.ЈУН

18.00
Трг слободе
ТРАДИЦИЈА И УМЕТНИЧКО ОБЛИКОВАЊЕ
Радионицу плетења канапом и прућем
воде Горан Новаков и Драган Јајић Владисављев

18.00
Трг слободе

ВИСОЧАНСТВО ИНСТРУМЕНТ
Радионицу припрема и води Кутак већи од вртића Мало Краљевство

18.00
Угао Гимназијске и Дунавске улице
ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Дечја поезија и проза
Програм води Бранимир Росић

18.00
Змај Јовина улица

АТЕЉЕ НА ОТВОРЕНОМ- сликарска радионица

10.ЈУН

18.00
Трг слободе
УРБАНИ ВИТЕЗОВИ: ОЖИВЉАВАЊЕ ИСТОРИЈЕ
Радионица Витешких клубова Црвени гавранови и Зелени барјак
из Новог Сада

18.00
Змај Јовина улица
АТЕЉЕ НА ОТВОРЕНОМ - сликарска радионица

18.00
Трг слободе
ЗМАЈОЛОШКИ ВРТ
Сликарска радионица Миливоја Костића Колета

18.00
Угао Гимназијске и Дунавске улице
ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Дечја поезија и проза
Програм води Бранимир Росић

11.ЈУН
18.00
Змај Јовина улица

АТЕЉЕ НА ОТВОРЕНОМ - сликарска радионица

18.00
Трг слободе
НАПРАВИ СВОГ ЗМАЈА
Ликовна радионица Вере Стојшић Гашпаровски

18.00
Угао Гимназијске и Дунавске улице
ОВДЕ СТАНУЈУ ПЕСМЕ
Дечја поезија и проза
Програм води Игор Грекса

18.30
Змај Јовина улица

РИТАМ ДУШЕ
Радионица перкусија основне школе Јосиф Маринковић из Новог Бечеја
Програм је припремио Ђура Ернст

12. ЈУН
18.00
Трг слободе

МОЈЕ ИМЕ ЗНАЧИ
Уметничка радионица Вере Стојшић Гашпаровски

18.00
Трг слободе
ЛУТКАРСКА РАДИОНИЦА
Јелене Ковинчић и Цветина Аничића

18.00
Змај Јовина улица
АТЕЉЕ НА ОТВОРЕНОМ- сликарска радионица



Datum unosa June-5-2016

cove-fb-zdi-59.jpgOd srede 8. juna družićemo se na 59. JUNSKIM PROGRAMIMA ZMAJEVIH DEČJIH IGARA.
Raspored programskih celina i satnicu možete pogledati na sajtu klikom na baner 59.Junski programi dok je detaljan program sa svim učesnicima postavljen na našoj fejsbuk stranici.
Link: https://www.facebook.com/igrarije/
Štampane publikacije koje prate ovogodišnji festival ( programska knjižica i flajer) biće vam dostupne u Zmajevim dečjim igrama ( Zmaj Jovina 26/2) od ponedeljka 6. juna. Ukoliko su vam potrebne dodatne informacije o našim programima možete se javiti na telefone Zmajevih igara 021 6611 266 i 6613 648.



Datum unosa June-5-2016

12-copyweb.jpgЗначајан програмски сегмент јунског фестивала чине позоришне представе и минијатуре у извођењу ученика основних школа, чланова драмских група, аматерских и професионалних позоришта из Шида, Београда, Сремске Митровице, Сиња, Рудоваца, Прњавора, Ваљева, Мркоњић Града и Новог Сада.Њихово стваралаштво можете пратити током ПОЗОРИШНИХ ДАНА ЗМАЈЕВИХ ДЕЧЈИХ ИГАРА у новосадским основним школама, вртићама и Позоришту младих:

8.јун

Позориште младих, Мала сала
10.00
МАЛА СИРЕНА
Представу ученика III 4 основне школе 14. октобар из Београда
припремила је Данка Деспотовић

12.00
КАКО СУ НАСТАЛЕ РУЖНЕ РЕЧИ
Представу Драмске секције основне школе Рудовци из Рудоваца
припремила је Мирјана Трмчић

14.00
ПЕПЕЉУГА У ЗЕМЉИ ЧУДА
Представа Драмске сцене СПКД Просвјета из Прњавора,
по тексту Пеђе Трајковића и режији Бранкице Радоњић

16.00
МАГАРЕЋЕ ГОДИНЕ
Представа Градског позоришта из Мркоњић Града,
по тексту Бранка Ћопића и режији Дубравке Николић

18.00
ТИНЕЈЏ СТОРИ – ИСТИНЕ О ОДРАСТАЊУ?
Представа ДКЦ Деци на дар из Новог Сада,
по тексту Николе Завишића и режији Ненада Пећинара

************
12.40
Гимназија Светозар Марковић

РЕТРО – ВИЗОР
Представа Музичко-драмске трупе Music and Drama Lab
ученика зајечарских средњих школа
Аутори програма: Александра Стојановић и Весна Недељковић

9.јун

Позориште младих, Мала сала

10.00
ИЗБИРАЧИЦА
Представу Драмске секције основне школе Сремски фронт из Шида по тексту Косте Трифковића припремила је Снежана Матић

12.00
САН ЈЕДНЕ МАРТЕ
Ауторски пројекат Санеле Милошевић и Александре Станојев
у продукцији Змајевих дечјих игара

10.00 – 16.00
Основне школе Душан Радовић, Васа Стајић, Петефи Шандор у Новом Саду
и Јован Јовановић Змај у Сремској Каменици

Представе
СРБИ У СВЕМИРУ
ОМАЖ
КО ЈЕ ЛОРЕТ
Представе ученика школа
Сремски фронт и Јован Јовановић Змај из Шида,
су припремиле Наташа Миљановић, Марија Ерић и Снежана Матић

10.јун

Позориште младих, Мала сала

10.00
ЈЕЖЕВА КУЋИЦА
Представа Сињског пучког казалишта,
по тексту Бранка Ћопића, у режији Жељка Вицулина

12.00
ПИПИЛОТИС
Представа ученика основне школе Јован Поповић
и Дечијег центра Чисто срце из Сремске Митровице,
у режији Јасне Калаузовић

вртићи Предшколске установе Радосно детињство
11.30
ЦВРЧАК И МРАВИ
Представа деце из вртића Звончић
Предшколске установе Милица Ножица из Ваљева
аутори програма: Весна Крстић и Аида Исљами

12.00
МАЧКЕ ИЗ ВИСОКОГ ДРУШТВА
Представа Удружења Анђели чувари – Креативна радионица Пинокио из Ваљева
Сценарио и режија: Ана Новаковић

Основна школа Јован Јовановић Змај у Сремској Каменици
12.00
РАДОСТ ДРУЖЕЊА
Представа Светосавске омладинске заједнице из Бијељине
по сценарију и режији Јелене Калајџије